Osnovne življenjske navade [ki vodijo v spremembo življenjskega stila]
Di Be Active
1. 8+ ur spanja na dan Težko je biti v top miselni formi, če vam primanjkuje spanja. pomanjkanje spanja občutimo s težko glavo, čutimo bodice v očeh in nezmožnost fokusa. Nič ne pridobimo, če premalo spimo 2. Strateški počitek in čas zase Na dolgi rok je težko uspeti, če si ne vzamemo časa zase. S tem povezan počitek je nujen, da odklopimo možgane za 5-10 minut, se odpravimo na krajši sprehod ali pa zgolj malce zapremo oči. Ravno tako je pomembno, da imamo na vsake 7 do 10 dni digital detox, se popolnoma odklopimo od dela in vseh z njim povezanimi elektronskimi napravami. Najbolje je iti v naravo, športat ali biti kako drugače aktiven 3. Pospravljena postelja Vzame manj kot minuto, vodi pa v samodisciplino, saj je stvar, ki ni nujno pomembna. Vseeno je dobro, da se vsako jutro motiviramo in si pospravimo posteljo ter tako že opravimo prvo nalogo tega dne. Vrh vsega je lepo, ko pridemo zvečer v spalnico in nas že pričaka pospravljena postelja 4. Nehaj se pritoževati Pritoževanje je kot duševna motnja. Razžira te od znotraj, brez pozitivnega učinka na dušo in telo. Vsak ima v življenju stvari, za katere je lahko hvaležen. Kako že gre tista pesem: Dont worry, be happy.
5.Meditacija Podobno kot počitek, le da se skušaš poglobiti sam vase. Sam pri sebi najdi stvari, ki te definirajo in na katere si ponosen. Usmeri fokus na napredek, izpostavi svoje cilje in si jih ponovi. Umiri se in dihaj. Umiri utrip srca, bodi pri miru in najdi svoj ZEN 6. Pretvori ideje v dejanja Uspeh je odvisen od dejanj. Lahko porabiš 10 let, kjer brusiš svojo idejo, ampak vedno najdeš nekaj, kar te odvrne od tega, da bi naredil prvi korak. Lahko pa uporabiš 10 različnih idej, okusiš neuspeh pri 9, ampak slej ko prej ti bo uspelo. Bistveno je, da poskušaš in se prilagajaš 7. Organizacija časa Verjetno imamo vsi izkušnje z organizacijo časa, ki nam največkrat primanjkuje. Ljudje nismo roboti, ki bi bili sprogramirani delati na določen način. Včasih imamo premalo energije, včasih nam manjka motivacije, včasih nismo z glavo pri stvari zaradi čustev in človeških odnosov. Roboti teh težav nimajo. Kot nimajo občutka za ljubezen, toploto, super počutje in samozavest.
Ljudje nismo roboti in bolj kot to, da si delamo načrte od ure do ure, se moramo usmerjati v to, da kar delamo, delamo sto odstotno. Se pravi, če imamo dober energijski tok pri eni nalogi, nadaljujemo s tem in jo dokončamo, četudi bi morali začeti delati nekaj drugega. Če čutimo pomanjkanje energije, je nesmiselno delati nekaj na pol - raje gremo ven na sprehod, na kolo, teči - važno, da smo aktivni. Sklep: Bistvo vsega je, da smo vedno zadovoljni sami s seboj, da smo aktivni (beri zluftani), da delamo manj in tisto delamo dobro.